Adwords İle Kısa Sürede İlk Sayfada Konumlanın

Adwords ile kısa sürede ilk sayfada konumlamaya ne dersiniz? Reklamlarınız ilk sayfada yayımlansın ve çok kısa bir süre içinde dikkat çekin.
Reklamlarınızın ilk sayfada gösterilmesi, sizin için büyük bir avantajdır. Bunun için öncelikle ilk sayfa tahmininin ne demek olduğunu öğrenmeniz ve bazı durumlarda ilk sayfa tahminlerini karşılamış olsanız dahi reklamınızın ilk sayfada gösterilememe ihtimalini bilmeniz gerekir.
Gözü yükseklerde olanların reklamları da en yukarıda yerini almalıdır. Adwords ile kısa sürede ilk sayfada konumlanabilir ve daha kısa bir süre içinde çok daha büyük bir kitleye ulaşabilirsiniz. Adwords, reklamlarınızın çok kısa bir süre içinde çok daha fazla kişi tarafından görülmesine yardımcı olur. Google arama motorunun en üst kısmında reklamınızı görebilir ve kısa sürede işlerinizi büyütebilirsiniz. Arama motorunun üst kısmında ve yanında yer alan reklamlar, diğer reklamlara oranla her zaman daha çok tık alır ve dikkat çeker. Çok kolay bir şekilde siz de reklamınızı arama motorunun üst kısmına yerleştirebilirsiniz.
Reklamlarınızı ilk sayfada konumlandırmanız için tahmini ilk sayfa teklifini karşılamanız gerekiyor. Tahmini ilk sayfa teklifi tutarı, arama sorgusunda kullandığınız anahtar kelimelerinizin eşleştiği zaman reklamınızın Google arama sonuçlarının ilk sayfaya kadar ulaşması için ödemeniz gereken maliyetin adıdır. Bu tahmin, kullandığınız reklam vereninin rekabetini ve anahtar kelimenin kalite puanını temel alır. Reklamlarınızın her zaman arama sonuçlarının üst kısmında yer alması için gerekli olan TBM teklifini tahmin eder. Bu tahminler, teklifler ile ilgili daha doğru karar almanızı sağlar. İlk sayfada yer alan reklamlar ve arama motorunun üst kısmında bulunan reklamlar diğer yerlerde bulunan reklamlardan iki kat daha fazla tıklama alır.
Tahmini ilk sayfa teklifi metriğini görüntülemek için şu adımları izlemeniz gerekiyor;
1- Anahtar kelimeler kısmına giderek Sütunlar düğmesini seçmelisiniz.
2- Karşınıza çıkan menüde Sütunlar’ı değiştir butonuna tıklayın.
3- Özellikler kısmından tahmini ilk sayfa teklifini ekleyin ve Kaydet butonuna tıklayın. Sayfanın üst kısmına ilişkin teklif tahminini görmek için de bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.
Karşınıza çıkan ilk sayfa tahmini teklifi çok yüksek ise, bu sizin anahtar kelimenizin kalite puanının düşük olduğunun göstergesidir. Anahtar kelimenizin kalite puanını öğrenmek için de anahtar kelimenizin yanında bulunan baloncuğa tıklayabilirsiniz. Aynı zamanda sütunlarınızı da değiştirerek anahtar kelimenizin kalite puanını her zaman görebilirsiniz. İlk sayfa teklifi tahminleri, reklamlarınızın istediğiniz cihazlarda arama motorunda arandığında en üst kısma gelmesi için ödemeniz gereken tahmini teklifi tahmin etmeye yardımcı olur. Sadece tek bir cihazda gösterilecek bir reklam yayınlayacaksanız, teklif tahmini o cihaz için genellikle reklamınızın üst kısımda yer alması için gerekli olan teklifi gösterir. Adwords ile tahmini ilk sayfa teklifini karşılamış olsanız da bazı durumlarda reklamınız üst kısımlarda görülmeyebilir.
İlk sayfa tahminini karşılamış olmanıza rağmen reklamınızın en üst kısımlara çıkmamasında sık karşılaşılan nedenler şunlardır:
– Diğer reklam verenlerin etkinlikleri, sizin anahtar kelimelerinize rakip olabilir.
– Müşterilerin arama etkinliği, sizin anahtar kelimeniz ile birebir uyuşmayabilir.
– Yakın zamanda yapılan bütçe değişiklikleri ve bütçenizin tükenmiş olması reklamlarınızın yayımlanmamasına neden olabilir.